Dwudzieste szóste marzenie

Ostatnio natrafiłam przypadkowo na bardzo mądry cytat. Do tego stopnia mnie ujął swoją prawdą że postanowiłam się bardziej zagłębić w jego sens. Na początku zanim zacznę cokolwiek pisać zacytuje go Wam żebyście i Wy mogli się zagłębić ponieważ każdy z nas będzie inaczej go postrzegał.

” Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro? ”

No właśnie zbyt mało czasu dla siebie mamy, pędzimy razem z tym zwariowanym światem. Stajemy się coraz bardziej zagubieni. Coraz trudniej jest nam dostrzec że tak naprawdę los nasz zależy tylko od nas. Od naszego samozaparcia i samorealizacji.  Wydaje nam się że odzwierciedlenie naszych marzeń, naszego ideału jest w rzeczywistości niemożliwe. Ale przecież samo dążenie do celu jest już jakimś krokiem do realizacji marzeń. Zdobywamy przez to jakiejś doświadczenie które jest bezcenne i które w przyszłości będzie procentować. Rozwijamy siebie, nasze wnętrze ale przede wszystkim zaczynamy inaczej postrzegać świat, nasze życie codzienne też staje się zupełnie inne ponieważ osiągamy pewien rodzaj szczęścia który daje nam spojrzenie na lepsze jutro.

Pamiętajmy o tym że nawet najskrytsze i największe marzenia mają szanse się ziścić, tylko nie możemy ich skrywać w sobie. Powinniśmy od razy zacząć je realizować, każde z marzeń powinno ujrzeć światło dzienne.

Nie rezygnuj z marzeń. Masz jedno życie więc zacznij już dziś je realizować. Nawet jeżeli dziś wydaje Ci się to niemożliwe to nie oznacza że zawsze tak będzie. Niektóre potrzebują tylko trochę więcej czasu. Im dłużej na nie czekasz wtedy są najbardziej prawdziwe, piękne i tylko Twoje.