Lekcja psychologii

Ostatnio brałam udział w konferencji w Gdańsku na temat „Sprzedaj najważniejsza umiejętność przyszłości” . Pierwszy raz spotkałam się z tym aby wykładowca nie skupiał się tylko na sprzedaży. Pokazał sprzedaż od zupełnie innej strony czyli od strony psychologii człowieka. Pokazał Nam że każdy w jakiś sposób sprzedaje siebie za pomocą wizerunku, emocji, opowiadanych historii.

Podczas tej konferencji dowiedziałam się między innymi o przegrywaniu. Tutaj zacytuje jego słowa.

„Przegrywasz wtedy kiedy godzisz się na mniej niż wiesz że możesz dostać. Na głupie tłumaczenia ludzi, którzy nie chcą wziąć odpowiedzialności. Na mówienie innym tego, co chcą usłyszeć , a nie tego co usłyszeć powinni. Przegrywasz, gdy nie wierzysz w siebie” .

„Przegrywasz, gdy oceniasz po wyglądzie, przemijających okolicznościach czy na bazie przeszłości. Nie zobaczysz wtedy człowieka, nie ujrzysz zmiany, nie zbudujesz przyszłości . A tylko one są warte Twojej uwagi” .

Po takiej kilku godzinnej lekcji o psychologii człowieka możesz zacząć zmieniać swój pogląd czy warto wstać i dążyć do wygranej czy cały czas upadać i być przegranym.