Mój tata wszystkim znany jako…

Dziś 23 czerwca czyli Światowy Dzień Ojca. Bardzo się ciesze że kolejny rok dane Mi było ten dzień świętować z moim najkochańszym tatą, moim autorytetem.

Tata dawał i daje Mi poczucie bezpieczeństwa, zawsze wiem że mogę na niego liczyć. Choć często nasze relacje miały charakter krętej drogi to w konsekwencji zawsze znajdywaliśmy i znajdujemy wspólny język i dochodzimy do wspólnego konsensusu. Tata to osoba która nauczyła Mnie szczerości, tak szczerości za która czasem przychodzi Mi płacić wysoką cenę ale wiem że warto. Pozytywna więź z tatą daje Mi świadomości że dobrze czuje się we własnej skórze i rozwija we mnie poczucie własnej wartości.

Tata traktuje mnie zawsze z szacunkiem i miłością, jestem mimo swojego wieku (39 lat) nadal jego oczkiem w głowie ale też zdarza Nam się w naszych relacjach że mamy inne spojrzenie na świat. Tata uważa że jestem młoda i nie znam życia a Ja z kolei uważam że ma przestarzałe poglądy które nie pasują do dzisiejszego świata. Tata czasem też zapomina że nie jest w stanie mnie uchronić przed złem i niebezpieczeństwem choć rozumiem jego obawy, czasem drażni mnie jego nadopiekuńczość ale w głębi duszy go rozumiem bo sama jestem matką która postępuje podobnie.

Jako dziecko na pytanie czy znam jakiegoś superbohatera wymieniałam: batmana, supermena. W dorosłym wieku mogę śmiało napisać że dla mnie superbohaterem nie jest bohater z bajki czy filmu ale jest nim mój TATA.