Na chwilę cofnąć czas.

Święta Bożego Narodzenia zawsze będą kojarzyć mi się z wyjątkową magią. Okres zbliżających się świąt wprowadza mnie zawsze w niecodzienny nastrój. Czas przygotowań, ubieranie choinki, przygotowywanie potraw to przeżycia, które zawsze zostają w pamięci.

Z nostalgią spoglądam na Święta z okresu swojego dzieciństwa. Oczekiwanie na prezenty od Świętego Mikołaja oraz na kolację wigilijną, która zaczynała się od pojawienie się na niebie pierwszej gwiazdki. Na stole zawsze było 12 potraw i nakrycie dla niespodziewanego gościa.

Prezenty, które otrzymywałam, w dzieciństwie bardzo się różniły od obecnych prezentów, które dostają nasze pociechy. W paczkach zazwyczaj były cytrusy, słodycze. Najbardziej utkwił mi w głowie prezent w postaci kasety magnetofonowej Natalii Kukulskiej. Z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że te niewyszukane upominki naprawdę wywoływały wielką radość. Święta z dzieciństwa również kojarzą mi się ze skrzypiącym śniegiem pod butami, gdy się szło na pasterkę. Świeciły latarnie i padał śnieg, cały krajobraz był, pięknie ośnieżony a biały śnieg otulał drzewa. Pamiętam też czas jazdy na sankach, łyżwach i kuligach, Rzucanie się śnieżkami i robienie orła na śniegu.

Jako dorośli, najczęściej już rodzice, mamy zdecydowanie więcej obowiązków i nieco inaczej przeżywamy te święta, ale to przecież od nas zależy czy po raz kolejny będą to dni magiczne i wyjątkowe.

Święta Bożego Narodzenie to czas, który kojarzy mi się z ciepłą atmosferą rodzinną. Każde Święta są dla mnie magiczne i niepowtarzalne. Mam to szczęście, że zawsze spędzam Święta z najbliższymi, choć w tym roku przy wspólnym stole zabraknie, Naszej Seniorki to wiem, że mimo że nie będzie, obecna ciałem to duchem będzie z nami.

W te Święta Drodzy czytelnicy z całym szacunkiem i oddaniem życzę Wam wyzwolenia od nienawiści i egoizmu. Boże Narodzenie to czas zmian, cudów i nadziei. Byście umieli odnajdywać szczęście w małych codziennych sprawach. Abyście zawsze byli otoczeni prawdziwymi przyjaciółmi, którzy Was kochają takimi, jakimi jesteście, z wszelkimi niedociągnięciami i dziwactwami. Niech te Święta będą pełne miłości dla Was i dla Waszych bliskich.